بینایی سنجی در منزل

اپتومتری شامل مواردی همچون سنجش شدت و حدت بینایی، سابقه بینایی فرد و ارزیابی ریفرکشن، دوچشمی، حرکات چشم، غربالگری و در نهایت ارزیابی داده های بدست آمده می شود. صدای خفاش از طریق بینی با بسامد بالا و شدت کم توسط انقباض ماهیچههای حلق ایجاد میشود. خفاشها در تمامی جهان پراکندهاند که بیش از ۲۰۰ گونه در آفریقا و ماداگاسکار هستند، بیش از ۳۰۰ گونه در آمریکای جنوبی و آمریکای مرکزی زندگی میکنند و به همین اندازه در جنوب شرقی آسیا٬استرالیا نیز دیده میشوند و بیش از ۴۰ گونه نیز در آمریکای شمالی٬اروپا نیز دیده میشوند. خفاشها حتی میتوانند اشیایی را که به نازکی مو هستند، تشخیص دهند. فردریک وبستر در سال ۱۹۵۰ دوربینی با توان گرفتن هزار عکس در یک ثانیه ساخت که با آن میشد خفاش را در هنگام گرفتن شکارش دید. از جمله گرایش های تخصصی این رشته تهیه وسایل کمک بینایی، تجویز لنز های نامریی، ناهنجار های دید دوچشمی و تمرینات اپتومتریک است. این همان چیزی است که پزشک برای تجویز عینک شما استفاده میکند. پزشک از قطرههای مخصوص برای بزرگ کردن مردمک چشم شما استفاده میکند (آنها این را گشاد کننده مینامند). گونههای دیگر آنها مانند روباه پرنده و خفاش میوهخوار خیلی با دقت بدن خود را با سطح آب تماس میدهند سپس به خشکی میروند و قطرههای آب چسبیده به خزهای سینهشان را جدا میکنند و مینوشند.

درمان خشکی چشم از کارهای بینایی سنجی یا چشم پزشکی است. زنان به لطف تغییرات هورمونی ناشی از بارداری، قرص های ضدبارداری و درمان جایگزینی هورمونی، بیشتر مستعد ابتلا به خشکی چشم هستند. گاهی، هر دو مورد همزمان دخالت دارند که به شیب ویژه و شکل چشم بستگی دارد. در صورتی که پزشک استفاده از عینک را توصیه کرد، حتما از آن استفاده کنید. برخی گونهها برای دوام آوردن در دوران چند ماه خواب زمستانی معدنهای بزرگی از چربی بدن میسازند تا هم عایق باشد و هم برای سوخت بدن مناسب. هنگام شیر دادن، مادرها و نوزادان دور هم جمع میشوند و با تشکیل گروه بزرگی، هوای غار را با حرارت بدنشان گرم میکنند. این شبکورها آب میوههای شیرین را میخورند و دانههای آنها را پراکنده میکنند. حشرههایی که خفاشها میخورند ممکن است در هوا پرواز کنند یا روی زمین راه بروند. برخی از این شبکورها صدایی ویژهٔ خود دارند ولی میتوان گفت که همهٔ آنها هنگام پرواز و رفتن از جایی به جای دیگر از خود صدا در میآورند. دستهٔ کوچکی از شبکورها جانوران مهرهدار دیگر را میخورند و به عنوان خفاشهای گوشتخوار شناخته میشوند.

آستین تگزاس خانهٔ تابستانی خفاشهای شهری آمریکای شمالی است. بین نظام­های مختلف رتبهبندی دانشگاه­ها به صورت سالانه، نظام رتبهبندی QS بسیار معتبر است که ما نیز در این قسمت به کمک آن لیستی از دانشگاه­های برتر رشته­ی بیناییسنجی را در سال 2019 خدمت شما عزیزان معرفی می­کنیم. این امر بینایی (جانبی) شما را اندازه گیری میکند. عموماً این گونه از پژواکیابی برای پیدا کردن شکارش استفاده نمیکند بلکه از روی صدایی که از حشره میشنود آن را پیدا میکند. در مورد خستگی چشم باید بدانید که در کنار علل گفته شده، موارد دیگری نیز در این وضعیت دخیل است. این کار آنقدر تند انجام میشود که آنچه با چشم معمولی دیده میشود فقط تغییر مسیر ناگهانی خفاش در هنگام پرواز و سپس ادامهٔ راهش است. خونآشام معمولی بیشتر خون پستانداران را میمکد درحالی که خونآشام پاپشمی و بالسفید خون پرندگان را میمکند. در میان پستانداران خفاش از موشها ۱۷۰۰ گونه کمتر دارد. تولیدمثل خفاشها در مقایسه با پستانداران کوچک دیگر بسیار کمتر است، بیشتر مادهها فقط یک بار در سال یک بچه به دنیا میآورند.

نمونهٔ دیگر یک بزرگخفاش درختی است که در فضاهای تهی درختان زندگی میکند و پرندگان را از ناحیهٔ بال شکار میکند. جراحی اختلالات بینایی و جراحی هایی که با استفاده از اشعه لیزر (جراحی هایی جهت اصلاح شکل قرنیه مانند اصلاح نزدیک بینی، دوربینی یا آستیگماتیسم) انجام می شوند. علاوه بر سردرد و درد در ناحیه چشم و اطراف آن، اشک ریزی، افتادگی پلک، قرمزی چشم و تورم پلک ها از دیگر علائم است. این گونه، دستههای بزرگ قورباغه را شناسایی میکند و هنگامی که قورباغهها برای جفتیابی همدیگر را صدا میکنند صدای آنها را از دیگر صداها تشخیص میدهد، صدا را دنبال میکنند تا به منبع آن برسند سپس با دندانهای تیز خود قورباغه را از روی آب شکار میکنند. عوامل ابتلا به دژنراسیون ماکولا عبارتند از: سابقه خانوادگی این بیماری، سیگار کشیدن (که به رگ های خونی چشم آسیب می رساند)، کمبود لوتئین و زآگزانتین در رژیم غذایی و عدم محافظت از چشمان خود با عینک آفتابی.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.