بینایی سنجی در منزل

چشم ها در حالت کلی دارای حالتی کروی هستند اما زمانی که فرد دچار آستیگماتیسم میشود چشم از حالت کروی خود خارج شده و به اصطلاح خطای انکساری رخ میدهد و وقتی نور وارد چشم میشود به جهت های مختلفی منکسر میشود و همین موضوع باعث میشود فرد نورها را تار ببیند. البته دور بینی در بین کودکان زیاد دیده نمی شود و اگر هم دچار این اختلال انکساری باشند تا سن ۷ سالگی درجه آن بسیار خفیف است. این مورد تا حدی به سن شما و همچنین به چشم و سابقه خانواده شما بستگی دارد. هر خفاش به تنهایی میتواند ۶۰۰ پشه را در یک ساعت شکار کند و گروههای بزرگ این جاندار قادر هستند تا میلیونها حشره را در طول شبانه روز بخورند. دستان این پستاندار به صورت شبکهای به هم وصل است و به صورت یک بال در آمدهاست و به آنها این امکان را میدهد تا تنها پستانداری باشند که واقعاً پرواز میکند دیگر پستانداران مانند پوست پر یا برخی گونههای سنجاب تنها در مسافتهای کوتاه در هوا سُر میخورند اما توان پرواز از جایی به جای دیگر را ندارند. بزرگخفاش از میوه، شهد یا گرده تغذیه میکند در حالی که خوراک بیشتر کوچکخفاشها حشره است برخی از آنها هم ماهی، قورباغه، پستانداران کوچک، خون دیگر حیوانات و گاهی گرده و شهد میخورند.

در فاصله نزدیک هیچ مشکلی ندارد اما در فاصله ی بیشتر دچار مشکل می شود. اختلال آستیگماتیسم یعنی قرنیه چشم به طور غیر طبیعی انحنا پیدا می کند و باعث می شود تا کودک یا افراد بزرگسال دچار تاری دید شوند. یعنی یک بیمار چشم در آغاز باید توسط یک بینایی سنج معاینه شود تا اگر دچار عیوب انکساری و اختلالات دید دو چشمی، انحرافات عضلانی انکساری چشم و مواردی از این قبیل بود توسط متخصص بینایی سنج معاینه شود و در غیر این صورت به پزشک متخصص ارجاع داده میشود. موقع بازی اسکی یا حمام آفتاب اشعه های مضر خورشید نوعی آفتاب سوختگی در غشاء مخاطی قرنیه ایجاد می کنند، که در پی آن فرد دچار درد، تاری دید و آبریزش از چشم خواهد شد . دور بینی یا هایپروپی هم دقیقا بر عکس نزدیک بینی است یعنی کودک همه چیز را در فاصله ی دور تر بهتر می بینید اما دید او در فاصله ی نزدیک دچار مشکل می شود. نزدیک بینی یعنی کودک شما در دیدن اشیاء، تصاویر، انسان ها و… اگر مقابل این علامت عددی نوشته نشده باشد یعنی چشم شما آستیگماتیسم ندارد. گاهی ممکن است چندین علامت را به طور همزمان در یک کودک شاهد باشیم.

همچنین ویتامین E موجود در زردآلو مانند یک آنتی اکسیدان عمل میکند و استفاده ازز این روش های خانگی ایمنی بدن را افزایش میدهد و از سرما خوردگی و آنفولانزا جلوگیری میکند. استرابیسموس که به آن چشم متقاطع هم گفته می شود یکی از رایج ترین مشکلات چشمی در کودکان می باشد است که در آن چشم ها بهم ریخته می شوند. همیشه یکی از سؤالات رایج افرادی که قصد ادامه­ی تحصیل رشته­ی بیناییسنجی در خارج کشور را دارند، زبان تحصیل این رشته در کشور مقصد است. نام علمی آن کایراپترا از واژهٔ یونانی χείρ به معنی «دست» و πτερόν به معنی بال گرفته شدهاست. خُفّاش (از عربی) یا شَبکور یا شبپرک پستانداری از راستهٔ خفاشسانان و تنها پستانداری است که بال دارد و میتواند پرواز کند. ماست سرشار از ویتامین A و روی، از قرنیه چشم محافظت میکند. استرابیسموس می تواند به دلیل ضعف عضلات در چشم باشد، در حالی که برخی از کودکان به سادگی با چشم متقاطع به دنیا می آیند. فاکتورهایی که وخامت را به دنبال میآوردند عبارتاند از پدیدار شدن زخم در چشم و ژنتیک.

بیماری که به باریک شدن تدریجی قرنیه میانجامد. بعضی ها نور صفحه ی اسمارت فون ها را ملامت می کنند و بعضی ها هم فونت ریز کتاب ها را مقصر ضعیف شدن چشم ها می دانند. ابزارهای برنامه ریزی نیز میتوانند فشار را اندازه گیری کنند. این تست اندازه گیری میکند که چقدر خوب در فواصل دور و نزدیک میبینید. ضعیفی چشم در کودکان می تواند به شکل های مختلفی خود را نشان دهد به این شکل که در دیدن تصاویر دور یا نزدیک مشکل داشته باشند. اغلب در نتیجه مشکل دیگری اتفاق می افتد که در آن چشم تحریک بصری مناسب را دریافت نمی کند. علل ضعیفی چشم­ را بررسی کرده و جهت درمان ضعیفی چشم با طب سنتی می­توان از محلول­های شستشو مناسب مانند عصاره گیاهان دارویی و همچنین ماساژ اطراف چشم­ استفاده کرد. برخی گونهها برای دوام آوردن در دوران چند ماه خواب زمستانی معدنهای بزرگی از چربی بدن میسازند تا هم عایق باشد و هم برای سوخت بدن مناسب. خفاش از راسته بالدستان و دارای پنج انگشت است.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.