تست بینایی سنجی چیست؟

درروند انجام معاینات، متخصصان بینایی همچنین وظیفه تشخیص هرگونه بیماری یا ضعف چشم را بر عهدهدارند. همچنین آماده باشید که آنها را در مورد هرگونه دارویی که مصرف میکنید و سابقه سلامت چشم (و خانواده خود) سوالاتی را مطرح کند. تحصیل در مقطع لیسانس به این صورت است که پس از ارسال مدارک مربوطه و ترجمه به دو زبان ژاپنی و انگلیسی که خود هزینه­های جداگانه­ای در بردارد، باید در آزمون ورودی آن موسوم به OAT شرکت کنید تا مهارت و دانش شما سنجیده شود که هزینه­ی آن هر ساله بین 7 هزار تا 13 هزار ین ژاپن متغیر است. علاوه بر این آزمون­های تخصصی، آزمون زبان مانند تافل یا آیلتس نیز برگزار می­گردد و همچنین آزمون زبان دوم کشور مقصد که این آزمون­ها مختص کشورهایی است که در این مقطع به جز زبان انگلیسی، به زبان رسمی کشور خود، مقطع کارشناسیارشد بیناییسنجی را تدریس کرده و دانشجو باید در آزمون زبان رسمی آن کشور نیز نمره­ی قبولی را بدست آورد.

سنم ۲۴ میباشد. نمره زبان آیلتس بالای ۷ میباشد. نمره­ی آیلتس حداقل 7.5 و یا تافل حداقل 76 برای نسخه­ی کاغذی و 60 برای نسخه­ی اینترنتی الزامی است. حداقل معدل برای دوره­های لیسانس و فوق لیسانس 16 و دکتری 18 است تا بتوانید در دانشگاههای برتر پذیرش بگیرید. فعالیت داشته باشند. اگر بخواهیم تاریخچه­ی اُپتومتری را بررسی کنیم، منابع مختلف اظهارات متنوعی را در زمینه­ی ساخت و کشف عینک بیان می­کنند؛ چرا که اولین بار با ساخت عینک این علم کم کم مطرح شد و نهایتا توانست در قرن 21 به پذیرش همگان برسد. تقاضای کار برای فارغالتحصیلان این رشته در سرتاسر دنیا بسیار بالا است به طوریکه در کشوری مانند آمریکا حدود 41 هزار نفر مشغول به فعالیت در زمینه­ی بینایی سنجی بوده و در طی 8 سال بعدی، 18% دیگر نیز افزایش خواهد یافت. به طوریکه افراد فارغالتحصیل در زمینه­ی بینایی سنجی اگر در مکان­های خصوصی مشغول شوند به صورت میانگین 94 هزار دلار آمریکا درآمد خواهند داشت، افرادی که در مکانهای شرکتی و سازمانی مشغول به فعالیت شوند سالانه حدود 125 هزار دلار آمریکا و افرادی که خود صاحب مکان بیناییسنجی باشند سالانه حدود 173 هزار دلار آمریکا درآمد خواهند داشت. بهعنوان یک حرفه تنظیمشده، دامنه عملکرد یک بیناییسنج ممکن است بسته به مکان متفاوت باشد.

بیناییسنجی یک حرفه مراقبتهای بهداشتی است که شامل معاینه چشم و سیستمهای بینایی قابل استفاده برای نقص یا ناهنجاری و همچنین تجویز و فروش اصلاح عیوب انکساری با عینک یا لنزهای تماسی و مدیریت و درمان برخی بیماریهای چشمی است. این پزشکان متخصص امکان انجام جراحی های میکروسکوپی بیماری های چشمی را دارند و می توانند در صورت نیاز بیمار، عینک مناسب یا لنزهای تماسی مناسب برای بیمار و انواع دارو های لازم را تجویز کنند. پزشکان چشم دو دستهاند: چشم پزشکان و بینایی سنجها (اپتومتریست). این کشور با دارا بودن 40 دانشگاه دولتی، دو دانشگاه بینالمللی و یک دانشگاه خصوصی می­تواند انواع تحصیلات و سطوح آموزشی را برای شما فراهم نماید. در واقع تفاوتهایی که کارکرد این دو رشته با یکدیگر دارند در نوع واحدهای دانشگاهی، رتبه قبولی و همچنین مقطع تحصیلی هر یک از این رشته ها میباشد. البته کاملاً نامشخص است که اولین عینک در چه زمانی پدید آمدهاست دانشمند انگلیسی و تاریخشناس ژوزف نیدهام در کتاب علم و تمدن در چین در مورد ادعاهایی صحبت کرد که عینک در چین بوجود آمدهاست. در واقع رشته بینایی سنجی و رشته چشم پزشکی کاملاً مرتبط و در ارتباط با یکدیگر میباشند.

مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی این رشته مانند دیگر رشته های 4 سال است. اما اگر عضو هیچ یک از کشورهای فوق نباشید باید سالانه شهریه­ی تحصیلی خود را پرداخت نمایید که حدودا برای تمامی مقاطع تحصیلی یکسان بوده و حدود 15 هزار یورو در سال برای رشته­های پزشکی از جمله بینایی سنجی خواهد بود. در هر صورت به هر کدام از این دو گروه متخصصین که مراجعه نمایید باید اطمینان بیابید که یک معاینه کامل چشمی از شما بعمل میآید. به عنوان مثال رشته اپتومتری را میتوان به عنوان مرحله اولیه تشخیص بیماریهای مختلف چشمی دانست. چشم انسان میتواند دچار حوادث و بیماریهای مختلف گردد مانند عفونت میکروبی چشم، آب سیاه، آب مروارید، گل مژه، دکولمان شبکیه و … تخصص چشم شاخهای از پزشکی است که با آناتومی، فیزیولوژی و بیماریهای چشم، پلک و مجرای اشکی سر و کار دارد. آنها ناهنجاریهای مختلف بینایی ازجمله عیوب انکساری و همچنین بیماریهای مختلف چشم را تشخیص و مدیریت میکنند.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.